Sąd Rejonowy w Przysusze

https://przysucha.sr.gov.pl/sr2/informacje-dodatkowe/zapewnienie-dostepnosci/informacje-dla-osob-glu/5759,Informacje-dla-osob-gluchych-lub-slaboslyszacych.html
24.04.2024, 11:02

Informacje dla osób głuchych lub słabosłyszących

Sąd Rejonowy w Przysusze realizując zapisy ustawy z dnia 19.07.2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami   oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o języku migowym i innych środkach komunikowania się,  umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie  z pomocy tłumacza języka migowego on-line.
Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.

Z usługi tłumacza języka migowego on-line można skorzystać w dwojaki sposób:

  1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Sądu , gdzie znajduje się oznakowane   stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem języka migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między klientem a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.
  2. Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy, posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu.

Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram

Tłumacz on-line języka migowego jest dostępny w poniższych lokalizacjach:

  1. Sąd Rejonowy w Przysusze  , 26-400 Przysucha Al. Jana Pawła II 11, I piętro -  pokój Nr 8 (Sekretariat Samodzielnej Sekcji Administracyjnej)
  2. Sąd Rejonowy w Przysusze  , 26-400 Przysucha ul. Staszica 11,  parter - pokój Nr 1 (Sekretariat I Wydziału Cywilnego)
  3. Sąd Rejonowy w Przysusze , 26-400 Przysucha ul. Skarbowa 3, pokój Nr 5 (Sekretariat V Wydziału Ksiąg Wieczystych)

Zakres informacji udzielanych za pośrednictwem tłumacza on-line  zgodny jest z treścią Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 18.06.2019 r. Regulamin urzędowania sądów powszechnych (Dz.U. 2019.1141).

Jednocześnie informujemy, iż korzystanie z w/w systemu nie zastępuje tłumacza przysięgłego języka migowego w procesie sądowym.

Metadane

Data publikacji : 14.07.2021
Data modyfikacji : 23.11.2021
Rejestr zmian
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Przysusze
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Redaktor BIP
Osoba udostępniająca informację:
Redaktor BIP
Osoba modyfikująca informację:
Administrator

Opcje strony